Aktualności › Webinarium dla rodziców

Dnia 18 lutego 2021 r. szkolny doradca zawodowy Zespołu Szkół Nr 1 zaprosiła rodziców tegorocznych maturzystów na  webirarium nt. „O czym warto pamiętać,  rozmawiając z dzieckiem na temat jego ścieżki edukacyjno-zawodowej?”. Celem inicjatywy było udzielenie wsparcia doradczego opiekunom, których pociechy stoją właśnie przed trudnym wyborem edukacyjno - zawodowym. W swojej prezentacji Katarzyna Zglinicka zwróciła uwagę  na jakich tematach warto skupić się w dyskusji z dzieckiem i jakie wtedy pytania zadawać. Szkolenie oscylowało wokół  pięciu prostych wskazówek, dzięki którym nastolatkowi łatwiej przyjdzie podjąć decyzje, prowadzące do satysfakcjonującej kariery zawodowej przy najlepszym wsparciu doradczym swojej mamy czy taty.

Katarzyna Zglinicka
szkolny doradca zawodowy