Aktualności › Stypendia Prezesa Rady Ministrów w 2020 r.

W dniu 07.12.2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. Tym razem przekazane przez Delegaturę w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie dyplomy i serdeczne gratulacji od dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności szkolnej otrzymały uczennice: Gnatkowska Aleksandra z klasy III LOP, Woźnica Ewa z klasy II LSa, Możdżyńska Izabela z klasyII TTp oraz Danis Justyna z klasy III TCG. Serdeczne gratulacje zostały przekazane nauczycielom i wychowawcom klas a także rodzicom uczennic. Stypendia Prezesa Rady Ministrów zostały przyznane na wniosek Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

Stypendium mogło być przyznane uczniowi II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1. Takie wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W przypadku czteroletniego liceum ogólnokształcącego, w którym są prowadzone klasy dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum, stypendium Prezesa Rady Ministrów będzie przyznawane dwóm uczniom. Spośród nich jeden będzie uczniem czteroletniego liceum ogólnokształcącego, a drugi dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego. Analogiczne rozwiązanie dotyczy uczniów technikum.

Marian Popławski