Aktualności › Zmarł Jerzy Augustyniak

W dniu 02.12.2020 r. zmarł inż. Jerzy Augustyniak – wieloletni nauczyciel szkół budowlanych w Wyszkowie. Urodził się 20.11.1926 r. w Warszawie. Tu przeżył lata okupacji hitlerowskiej oraz tragiczne dni Powstania Warszawskiego. Po ukończeniu Oficerskiej Szkoły Artylerii pełnił szereg funkcji w jednostkach Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Budownictwa Ogólnego. Od 01.09.1967 r. podjął pracę w Wyszkowie w Zespole Szkół Budowlanych. Pracował na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych z zakresu budownictwa, a także wychowawcy klasy. Brał czynny udział w pracach OHP, w okresie wakacji jako Komendant Hufca. Z uczniami klas budowlanych wykonał strzelnicę szkolną, organizował drobne remonty w budynkach szkolnych. Uczestniczył w pracach Komisji do przeprowadzenia egzaminu z nauki zawodu. Prowadził Koło szachowe. Uczniowie przez niego przygotowani, zdobywali wysokie nagrody w eliminacjach rejonowych i wojewódzkich.

Szkoła, w której pracował Pan Jerzy Augustyniak, wchodziła w różne struktury organizacyjne. Aktualnie to Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Tu pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Pogrążona w smutku społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie przekazuje wyrazy współczucia Żonie i Synowi z Rodziną