Aktualności › Szkoła Pamięta

Zespół Szkół Nr 1  im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wyszkowie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła Pamięta”. Ze względu na epidemię COVID-19, tegoroczna edycja ma inny,  poniekąd wirtualny charakter. Zaprezentowaliśmy dwóch bohaterów pochodzących z naszego regionu: przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego, który podczas okupacji hitlerowskiej ratował żydowskie dzieci, obecnie odznaczonego tytułem SPRAWIEDLIWY WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA oraz Piotra Kulasińskiego- żołnierza AK, zamordowanego po wojnie przez funkcjonariuszy UB.

Wskazaliśmy także miejsca- pomniki poświęcone martyrologii wojennej postawione ku pamięci i przestrodze w Wyszkowie i najbliższej okolicy.

Artur Szydlik

Sylwia Wojciechowska