Aktualności › MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.
To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez  jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Z KSIĄŻKĄ ci do twarzy”
W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczycieli-bibliotekarzy i do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

01.10 – słodkie czytanie

12 powodów dla których warto czytać książki – prezentacja multimedialna

Wystawy książek z naszej biblioteki

1. Czytamy kryminały i thrillery
  2. Czytamy romanse
  3. Czytamy fantastykę
  4. Czytamy ksiązki podróżnicze

KONKURSY

1. Konkurs fotograficzny pod hasłem „Ksiązka to przyjaciel, którego możesz zaprosić do domu”
  2. Konkurs dla klas I „Czy znasz przysłowia”

W październiku zapraszamy na:

1. Poranek z książką – raz w tygodniu będzie można wysłuchać fragmentu książki czytanej przez uczniów przez radiowęzeł.
  2. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po najpiękniejszych bibliotekach świata.
  3. Kino „Biblioteka” zaprasza do obejrzenia adaptacji lektur szkolnych w świetlicy podczas wolnej lekcji.