Aktualności › EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Good morning!   Guten Morgen!     Bom dia!     Labrit!     Bonjour!     Доброе утро !  Dzień dobry!
Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu  krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności  Europy oraz propagowano uczenie się języków.

W tym roku szkolnym nasza szkoła obchodziła Dzień Języków Obcych w piątek 25.09.2020r. Z tej okazji młodzież przygotowała wiele plakatów i prezentacji multimedialnych w języku angielskim, niemieckim jak i rosyjskim. Mogliśmy przypomnieć sobie podstawowe zwroty przywitania, cyfry, miesiące czy pory roku w różnych językach europejskich. Nie zabrakło także plakatów poświęconych kuchniom europejskim i łamańcom językowym. Na zajęciach lekcyjnych uczniowie starali się jak najlepiej zaprezentować trudne do wymówienia zwroty w języku angielskim, jak i niemieckimi i wykonać inne ciekawe ćwiczenia. Dla miłośników muzyki przygotowane były znane i lubiane piosenki w różnych wersjach językowych. Jednym słowem -  dla każdego było coś miłego! Podsumowując zajęcia wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że warto uczyć się języków obcych!

Nauczyciele:
Grażyna Bieniawska