Aktualności › XXIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

16 września 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 imienia Marii Skłodowskiej – Curie odbył się etap szkolny XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Konkurs miał odbyć się wiosną, jednak ze względu na pandemię jego termin został zmieniony na jesienny.

Tegoroczny zakres merytoryczny obejmował Księgę Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem.

Grupa młodzieży ze Skłodowskiej podjęła się przeczytania wyznaczonych ksiąg z Pisma Świętego i przystąpiła do etapu szkolnego OKWB. W czasie 45 minut uczestnicy rozwiązywali test na dedykowanej  platformie on-line.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni byli katecheci oraz  szkolny koordynator  – ks. Karol Skrodzki.

Serdeczne podziękowania dla p. Anny Kozon za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Tekst: Ewa Chrostowska
Zdjęcia: ks. Karol Skrodzki