Aktualności › Nowy Rok szkolny 2020/2021 w Skłodowskiej

W naszej szkole obowiązują ustalenia opracowane i zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną do realizacji. Wszyscy mamy prawo mieć wątpliwości, trzeba słuchać specjalistów w tym zakresie, poszukiwać najlepszych rozwiązań. Samodzielne wnoszenie rozwiązań w okresie pandemii COVID-19 nie będzie służyło bezpieczeństwu zdrowotnemu.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny według następującego porządku:

godz.815 - spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych (wchodzimy do szkoły a następnie do sal lekcyjnych w maseczkach), w salach można maski zdjąć;

9.00 - 9.30 - spotkanie wszystkich uczniów w OGRÓDKU REKREACYJNYM z nauczycielami, uroczysta inauguracja Nowego Roku Szkolnego; po spotkaniu uczniowie klas pierwszych idą do domu,

9.30 - uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych idą na spotkanie z wychowawcami klas, nastąpi wręczenie świadectw promocyjnych (wchodzimy do szkoły a następnie do sal lekcyjnych w maseczkach)

Najlepsze światowe rozwiązania są i będą adaptowane w Skłodowskiej. W trosce o zdrowie uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników, ze względu na wielkość szkoły a tym samym  zagrożenie epidemiczne, będę wskazywał na to, że trzeba będzie podejmować dodatkowe środki ostrożności. Zalecam osłony nosa i usta w miejscach wspólnych - w korytarzach, klatkach schodowych czy szatniach.
Zachowajmy dystans. Jeżeli nie jest to możliwe, zasłaniajmy usta i nos maskami lub przyłbicami.

Marian Popławski - dyrektor