Aktualności › Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego młodzież z klas 1 TGp, 1 LSa, 2 LOL, 2 TB, 2 LOS, 3 LOL, 1 LLg wzięła udział w spotkaniu upamiętniającym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które miało miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Wyszkowie. W ramach obchodów powyższego święta uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Agnieszki Wojtkowskiej - pracownika Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej w której przedstawiono sylwetki  żołnierzy, a także obejrzeli film pt. „Bracia Kmiołkowie”, w którym przedstawiono losy żołnierzy niezłomnych z powiatu wyszkowskiego.
Niezwykle wzruszającym punktem spotkania było wysłuchanie rozmowy z rodzinami żołnierzy niezłomnych Panią Ireną Lekso, Panią Teresą Czajkowską oraz Panem Janem Kmiołkiem, którzy podzielili się własnymi wspomnieniami z życia rodzinnego swoich bliskich.
W części artystycznej spotkania uczniowie naszej szkoły wykonali 3 utwory pt. „Rzeczypospolitej poprzysięgali”, „Ślady wilczych kłów”, „Już dopala się ogień biwak”, które związane są z żołnierzami wyklętymi. Opiekunami młodzieży były Panie Ewelina Błachno, Sylwia Wojciechowska, Aldona Tolak oraz Pan Piotr Wyszyński.