Aktualności › ZOSTAŃ SZKOLNYM MISTRZEM ORTOGRAFII

„Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną”
Ambrose Bierce

22 stycznia 2020r. w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie  odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmagali się z tekstem pełnym pułapek ortograficznych.
Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań kulturą języka polskiego oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas Liceum, Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową wyłoniono najlepszych uczniów.
Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce- Dominik Rzemek kl. III LOP