Aktualności › Uczniowie w Muzeum Farmacji

Uczniowie z 1 klas licealnych -LSg iLLg z p.Ewą Nowak-Kowalską i p. Marzeną Strzemieczną 5.02.2020 roku udali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw korzystając z dobrej pogody pospacerowali urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Popatrzyli  z punktu widokowego na Wisłę.

Głównym punktem programu było Muzeum Farmacji. Uczniowie w zrekonstruowanej sali wnętrza apteki z czasów międzywojennych, mogli podziwiać niezwykłą kolekcję mebli aptecznych,narzędzi i naczyń używanych przez farmaceutów. Rzeczy prezentowane na wystawie pozwalają poznać historię leków, trucizn i narkotyków. Dowiedzieliśmy się jak na organizm człowieka działają np. strychnina, eter, belladonna i laudanum. Przewodnik zwrócił uwagę na przypadkowość,wpływ  mutagenów na dobre kierunki w ewolucji.Częścią wystawy jest ekspozycja poświęcona tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Tu dowiedzieliśmy się co leczą Azjaci skolopendrą, suszonymi karaluchami i świerszczami i jaką moc ma korzeń żeńszenia. Zajęcia trwały ok 2 godzin.