Aktualności › STUDNIÓWKA 2020

Studniówka to tradycyjny szkolny bal, na który z utęsknieniem czekali uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie, Jestem przekonany, że ten bal wyzwoli u Państwa, szczególnie u naszych wspaniałych uczniów eksplozję radości, uśmiechu, piękna i gracji. Pozwoli on także na zebranie tego wieczoru niezwykłej energii a także wytrwałości na czas nadchodzącej matury po której to Młodzi ludzie przekroczą symboliczny próg dojrzałości.

Czas mija nieubłaganie. Wszyscy na pewno pamiętają dzień w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy, to tylko cztery albo trzy lata a dla niektórych z Was niespełna rok. Nie spodziewaliście się, że życie szkolne będzie wiązało się z tak wspaniałymi chwilami, przyjemnościami, ale także z wielkim wysiłkiem, czasem nawet poświęceniem. Wiem, że w tej społeczności zawiązały się liczne przyjaźnie a chwile spędzane w gronie pedagogów, także w gronie rówieśników pozostaną na długo w naszej pamięci. Wierzę, że Wasze plany i marzenia z jakimi przyszliście do Skłodowskiej w ogromnej części się spełniły, a jeśli nawet nie, to jeszcze wszystko przed Wami. To przecież dopiero początek Waszej drogi przez dorosłe życie, w ciągu której spotka Was wiele wspaniałych przeżyć ale także niespodzianek. Gdy patrzę dzisiaj na Was, to widzę już nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Uświadamiam sobie jakie wspaniałe więzy od lat połączyły grono pedagogiczne z maturzystami. Jestem pełen podziwu dla Was kochani uczniowie, dla Waszej potrzeby pozyskiwania wiedzy i umiejętności, dla Waszego zaangażowania w życiu szkoły. Dzisiaj dla mnie to chyba pierwsza okazja, żeby powitać was w świecie ludzi dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań a także poważnych decyzji. Dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami.