Aktualności › Ogólnopolskie zimowe ptakoliczenie

W niedzielę 26.01. uczennice z ILsg z p.Ewą Nowak-Kowalską -nauczycielem biologii, wzięły udział w ogólnopolskim zimowym "Ptakoliczeniu". W parku miejskim o godzinie 9.00.spotkaliśmy się z ornitologami p. Rafałem Wyszyńskim i p. Markiem Twardowskim, którzy przybliżali nam wiedzę na temat ptaków żyjących w pobliżu miast. Dowiedzieliśmy się,wielu ciekawych informacji na temat znanych i mniej znanych gatunkach ptaków. Nasz spacer rozpoczął się w parku, następnie nabrzeżem Bugu, ulicą Łączną wróciliśmy do centrum Wyszkowa. Po drodze zajęliśmy się obserwacją i liczeniem ptaków. Mimo chłodu i braku słońca spotkaliśmy sporą ich ilość. W rzece pływało 80 kaczek krzyżówek, które już łączyły się w pary,a obok nich  1 tracz. Było dużo sikorek bogatek i modrych,gili,grubodziobów, dzwońców, mazurków. W parku zachwyciły nas malutkie, jak myszki, ptaszki, które bardzo sprawnie poruszały się po pniu drzewa. Była to para pełzaczy ogrodowych. Karolina,skrupulatnie notowała spotkane gatunki. Dopisała również te, które pojawiły się w mniejszej ilości t.j.wronę siwą, strzyżyka,kormorana, mewę siwą, myszołowa, kwiczoła, ziębę, sójki i sroki.Jak widać różnorodność biologiczna rodzimych gatunków ptaków o tej porze roku jest duża.Lekko zmarznięte, ale zadowolone z dobrze wykonanego zadania, umówiłyśmy się z naszymi przewodnikami na następne spotkania ornitologiczne.