Aktualności › XVIII EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO EPOKA PRYMASA TYSIĄCLECIA

Życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego na trwale wpisały się do najnowszej historii Polski. Jego nauka, myśl społeczna i wzór patriotyzmu pozostają aktualne i mają szczególne znaczenie dla tych, którzy poszukują wzorca osobowego - dla młodego pokolenia Polaków. Celem konkursu  jest upowszechnienie wiedzy o postaci i dziedzictwie kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Międzyszkolny konkurs "Epoka Prymasa Tysiąclecia" jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych  oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy powinni orientować się zarówno w biografii Prymasa Tysiąclecia, jak i w jego dorobku. Ponadto wymagana jest pogłębiona wiedza z historii Polski z lat 1901-1989 we wskazanym przez regulamin konkursu zakresie. Zawodników przystępujących do konkursu obowiązuje ponadto znajomość zalecanej literatury.

W roku szkolnym 2019/2020  zakres zagadnień historycznych obejmuje życie polityczne, gospodarcze i kulturalne  państwa polskiego w latach 1970-1981. Konkurs trwa do lutego 2020 roku i składa się z dwóch etapów - eliminacji szkolnych i rozgrywki finałowej w siedzibie organizatora.

16 grudnia w naszej szkole odbył się etap szkolny w/w konkursu. Zebranych uczestników  powitała  wicedyrektor szkoły p. I. Balińska, ks. Karol Skrodzki pobłogosławił uczestników  a nad przebiegiem konkursu czuwały p. Wanda Szymańska i  koordynator Szkolnej Komisji Konkursowej p. Ewa Chrostowska. Następnie 12  uczniów przystąpiło do rozwiązywania zadań testowych (otwartych i zamkniętych).

Naszą szkołę w kolejnym etapie będą reprezentować: Weronika Śliwowska z kl. IV TGb Dominik Roguski z kl. IITCPg, Michał Balcer z kl. IV TGb.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na rozgrywkach finałowych.