Aktualności › Tradycje i obrzędy polskie – Boże Narodzenie

Dnia 10 grudnia  w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Ostrołęce miała miejsce  niezwykle  świąteczna uroczystość w której udział wzięli Dyrektor Szkoły Pan Marian Popławski, Przewodnicząca Szkolnego Koła Klubu Przodujących Szkół Pani Sylwia Wojciechowska oraz uczeń 3 klasy Technikum Budowlanego Szymon Piątek.  Uroczystość  połączona była z rocznicą 35 – lecia  istnienia  Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce. Historię powstania, osoby przewodniczących Stowarzyszenia, członków oraz zrzeszone szkoły przedstawili Przewodniczący Stowarzyszenia Pan Waldemar Salis oraz wiceprzewodnicząca Alina Jabłonowska.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie stypendiów uczniom ze szkół klubowych, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz dużym zaangażowaniem na rzecz społeczności szkolnej. Stypendia i książki ufundowane zostały przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Po oficjalnej części w świąteczny nastrój wszystkich zgromadzonych wprowadzili  uczniowie szkoły oraz chór,  którzy w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.