Aktualności › Edukacyjno - integracyjna wycieczka klasy 1TTp i 1TCg

Dnia 25 października 2019 roku klasy 1TTp oraz 1TCg pod opieką Pani Magdaleny Olton, Pani Sylwii Abramczyk, Pani Katarzyny Ropelewskiej i Pani Aldony Tolak   pojechały na wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd integracyjny z elementem edukacyjnym. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk – muzeum poświęcone ewolucji i paleontologii znajdujące się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Opiekę nad placówką sprawuje Instytut Paleobiologii PAN. Trzon ekspozycji paleontologicznej tworzą szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi w latach 60 i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne. Największą salę Muzeum Ewolucji prawie całkowicie wypełnia masywny szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami, który wzbudził największe zainteresowanie uczniów. Zainteresowani podziwiali także inne gobijskie eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych i prarogatych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów. Następnie udaliśmy się do Multikina na film ,,Legiony”, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej.

Opracowała: Magdalena Olton