Aktualności › 101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wyszkowie uczciła uroczystością, która odbyła się 8 listopada 2019 roku.  O godzinie 11.11 młodzież opuściła sale lekcyjne, by wspólnie na korytarzu odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego- według projektu ,,Szkoła do Hymnu”. Główna uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej wśród pocztu sztandarowego i scenografii z hasłem ,,Pociąg do wolności”. Młodzież wykonała montaż słowno- muzyczny przedstawiający upadek Polski podczas trzech rozbiorów, walki narodowowyzwoleńcze  w trakcie powstań oraz radość z odzyskania Niepodległości po I wojnie światowej. Na ekranie wyświetlano sylwetki polskich bohaterów powstań i ojców Niepodległości Polski. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marian Popławski, który podziękował uczniom za piękny i wzruszający występ oraz opowiedział o poczuciu patriotyzmu.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy I TCg pod kierunkiem nauczycieli: Sylwii Abramczyk, Aldony Tolak i Magdaleny Gorczyńskiej.