Aktualności › ”Akwaforta i akwatinta”

31 października 2019 r. klasa 2TCG  wybrała się do DK ”Hutnik” aby obejrzeć wystawę P. Wojtka Smółkowskiego pt.”Akwaforta i akwatinta”.
Autor w swoich pracach wykorzystał różne techniki plastyczne:
- Linoryt- technika graficzna należąca do technik druku wypukłego.
- Akwafortę- technika graficzna należąca do technik druku wklęsłego.
Akwatintę- odmiana druku wklęsłego zbliżona do akwaforty.
Prace okazały się bardzo ciekawe. Tytuły „Melodia duszy”, „Samotność” czy „Grajek natchniony” wzbudziły zainteresowanie w połączeniu z grafikami i uruchomiły wyobraźnię uczniów.
Autor prac jest z wykształcenia architektem. Wykonane prace powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat. Uprawia wiele dyscyplin sztuki- malarstwo olejne, akwarelę, rysunek, grafikę komputerową oraz grafikę warsztatową.
Będąc w DK „Hutnik” obejrzeliśmy też wystawę stałą prac P. Agnieszki Długołęckiej wykonane nietypową techniką przy użyciu fotografii otworkowej.
Uczniowie odgadywali miejsca w Wyszkowie gdzie fotografie zostały wykonane oraz zapoznali się z rzadkimi technikami stosowanymi w grafice i fotografii.

Opracowała M.Studniarz