Aktualności › Program profilaktyczny - „O kulturalnym zachowaniu się w szkole”

Savoir vivre to nic innego, jak zachowanie społeczne właściwe według powszechnie przyjętych zasad, to grzeczność, ogłada, kultura w kontaktach międzyludzkich. Maniery są sposobem zachowania i traktowania innych. Dobre maniery świadczą o szacunku i wrażliwości na potrzeby innych. Wzorowy sposób bycia jest m.in. warunkiem udanej kariery zawodowej. Na rynku pracy coraz częściej liczą się nie tylko dyplomy i wiedza, ale też umiejętność pracy zespołowej, kultura bycia, takt i elegancja – czyli wszystko to, czego uczą zasady savoir-vivre’u.
18 października odbył się w naszej szkole program profilaktyczny – „O kulturalnym zachowaniu się w szkole”. Celem spotkania było przekazanie uczniom klas pierwszych wiedzy na temat zasad dobrego wychowania, które stosowane mogą być przez nich w życiu codziennym. Młodzież wysłuchała kilku cennych wskazówek wspartych prezentacją oraz obejrzała scenkę przedstawiającą najczęstsze „grzechy” uczniów. Na koniec ochotnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości przyjętych norm obyczajowych biorąc udział w quizie. Uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Nie mamy wątpliwości, iż po tej lekcji nasi uczniowie zachwycą wysoką kulturą osobistą i będą wizytówką naszej szkoły.