Aktualności › Wycieczka klas I LSpb oraz I TBp

Dnia 24 października 2019 roku klasy 1 LSpb oraz 1 TBp pod opieką Pani Edyty Bocian, Pana Jacka Pyt, Pani Zofii Wóltańskiej i Pani Ewy Chrostowskiej  pojechały na wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd integracyjny z elementem edukacyjnym. Uczniowie udali się do  Rozrywkowego Centrum Miasta Hulakula, gdzie aktywnie spędzili czas grając w kręgle. Następnie odwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie  znajduje się największa kolekcja chopinianów na świecie. Obejmuje ona autografy, notatki, listy, rękopisy dzieł oraz przedmioty należące niegdyś do kompozytora, fortepian i rzeczy osobiste. Nowoczesne aranżacje i multimedia w połączeniu z oryginalnymi pamiątkami po wielkim kompozytorze sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali  to miejsce. Od przewodnika usłyszeli  dodatkowo wiele ciekawostek na temat słynnego artysty, które przybliżyły im tę niezwykłą postać.

Opracowała: Edyta Bocian