Aktualności › PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

18 października 2019 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę. Uczestniczyła w niej młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie, która przygotowuje się do egzaminu maturalnego . W Jasnogórskim Sanktuarium uczniowie modlili się o pomyślne zdanie matury i dojrzały wybór drogi życiowej.
Pielgrzymka rozpoczęła się  zwiedzaniem Sanktuarium. Uczniowie obejrzeli eksponaty zgromadzone w skarbcu, wystawę  poświęconą 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. z wieży podziwiali panoramę miasta. O 13.30 uczestniczyli w odsłonięciu Cudownego Obrazu Matki Bożej. W Bazylice Jasnogórskiej młodzież wysłuchała katechezy, a o 16 30 wzięła udział w drodze krzyżowej na wałach.
Po Eucharystii i krótkiej przerwie uczniowie zgromadzili się na czuwaniu przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny. Tam młodzież dokonała aktu zawierzenia Matce Najświętszej. Diecezjalną pielgrzymkę maturzystów zakończył Apel Jasnogórski.

Wychowawcy klas maturalnych
i nauczyciele katecheci