Aktualności › Dzień Edukacji Narodowej

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać" cytat Marka Twaina był myślą przewodnią szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela, który odbył się 15 października 2019 roku. Główne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i przy obecności Sztandaru Szkoły, dyrektor szkoły Pan Marian Popławski powitał społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Oprócz złożonych życzeń mówił m.in. o aksjologii procesów nauczania i wychowania, nawiązując także do wypowiedzi na ten temat patronki naszej szkoły- Marii Skłodowskiej- Curie i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wręczył również nagrody wielu nauczycielom. Głos zabierali także goście: ks. Dziekan Zdzisław Golan oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Danuta Rogalska. Uświetnieniem uroczystości był koncert życzeń dla nauczycieli w wykonaniu uczniów naszej szkoły, prezentujący wizję pięknej przyszłości, dzięki nauczaniu i wychowaniu przyszłych pokoleń. Uwieńczeniem święta był uroczysty obiad. Całość uroczystości przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

Opracował: Artur Szydlik