Aktualności › Spotkanie z przedstawicielami Warsztatów Terapii Zajęciowej

9 października w naszej szkole gościli niezwykli goście – Pani Urszula Mikołajczyk, Pani Mariola Napiórkowska, Pani Katarzyna Szurawska, Pani Joanna Kulesza oraz Pan Piotr Biernacki z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania goście opowiedzieli nam o funkcjonowaniu placówki oraz zajęciach, które
ułatwiają uczestnikom radzenie sobie w życiu codziennym. Podzielili się swoimi osiągnięciami, zainteresowaniami, a przede wszystkim przybliżyli istotę niepełnosprawności intelektualnej. Zwrócili uwagę na stosunek wobec tych osób,tolerancję i wzajemny szacunek, który powinniśmy okazywać każdemu człowiekowi.
W spotkaniu udział wzięły klasy pierwsze II Liceum Ogólnokształcącego o profilach lingwistyczno – dziennikarskim i społeczno – przyrodniczym wraz
z nauczycielami.

Koordynatorami spotkania były Panie Marianna Popławska i Pani Sylwia Wojciechowska