Aktualności › Wizyta w jednym z najstarszych miast Polski – Płocku

Aby tradycji stało się zadość w dniu 08 października 2019r, 50  uczniów szkoły w nagrodę wyjechało do Płocka.  Uczestnicy wyjazdu to: uczniowie z wysokimi wynikami w nauce, 100% frekwencją, aktywnie pracujący na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wyjazdy turystyczne w nagrodę są inicjatywą Samorządu Szkolnego, Zespołu ds. Turystyki  oraz Rady Rodziców, która finansuje koszty .
Cele tego typu wyjazdów to przede wszystkim nagroda za wyżej wymienione osiągnięcia, ale także rozbudzenie zainteresowań turystycznych, poznawanie piękna polskiej ziemi, w tym roku ziemi mazowieckiej, integracja między klasowa.
Przygoda z Płockiem rozpoczęła się odwiedzeniem Muzeum Mazowieckiego i poznaniem  jego zasobów, a w szczególności  Secesji. Rejs statkiem po Wiśle to kolejny punkt przygody, gdzie uczestnicy wycieczki  podziwiali Wzgórze Tumskie z poziomu rzeki. Pobyt w Płocku to nie tylko poznawanie jego zabytków ale także wspólny posiłek zorganizowany przez płockie PTTK. Po obiedzie wycieczkowicze wyruszyli na dalsze poznawanie miasta z przewodnikiem. Punkty na trasie zwiedzania to:
- Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Płocku – najstarsza świątynia rzymskokatolicka i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski .
-  Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka  Stanisława Małachowskiego tzw „ Małachowianka” gdzie czekał na grupę nauczyciel muzyki i biblioteki , który wcielił się w rolę przewodnika po najstarszym polskim liceum. Zapoznał on z historią tej szkoły począwszy od XII wieku a kończąc na wieku XXI.
- Stary Rynek i Ratusz to kolejne punkty trasy turystycznej po Płocku.
 Opiekunami wyjazdu byli: Marianna Popławska, Ewelina Błachno, Aldona Tolak, a kierownikiem  - Bożena Pikora. Organizacją pobytu  w Płocku uczniów ze „ Skłodowskiej” zajęło się miejscowe  Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze .Bezpieczny i sprawny transport zapewniła Firma „ Joker” z Wyszkowa.
Uczestnicy wyjazdu dziękują dyrekcji szkoły, a w szczególności dyrektorowi – p. Marianowi Popławskiemu, Radzie Rodziców i opiekunom za umożliwienie poznania kolejnego miasta na mapie Polski. DZIĘKUJEMY.

Opracowała: Bożena Pikora