Aktualności › Krajoznawcza wycieczka klasy 3 TOT

Pogoda w środę rano nie zachęcała do pieszej wycieczki. Nastawienie uczniów z klasy 3 TOT było pozytywne i ustaliliśmy, że mżawka nas nie wystraszy. Po uzupełnieniu zaopatrzenia na ognisko, dotarliśmy na stację PKP. Pociąg wygodnie dowiózł nas do Mostówki. Tu obowiązkowa fotka przy nazwie miejscowości, zrobiona przez naszego przewodnika Pana Jurka Sitka. Dalej pieszo przez piękny las i  pasmo wydm do najwyższego wniesienia w okolicy o wysokości 109 m. Podczas wędrówki słuchaliśmy opowieści o ciekawych ludziach zamieszkujących okolicę i rzadkich roślinach występujących w tym rejonie. Kolejnym etapem była wieś Fidest, w niej spotkanie z artystą rzeźbiarzem Panem Leonem Gruzdem, którego dom znajduje się na uboczu wioski. Obejrzeliśmy  plenerowy ogród rzeźb i usłyszeli kilka informacji o wykonywaniu prac w kamieniu i drewnie. Czas było ruszyć w dalszą drogę, choć z przyjemnością zostalibyśmy dłużej w tak ciekawym otoczeniu. W drodze powrotnej minęliśmy rzeczkę  Rudną, bagienne olsy i rozległe sosnowe bory, a w nich…prawdziwki. Zachwyciliśmy się okolicą i doszliśmy do wyznaczonego miejsca na ognisko. Tam odpoczynek coś na ciepło, zebranie sił na powrót. Słońce wyszło zza chmur, w marszu pomagał nam wspólny śpiew. Dotarliśmy do miasta, nawigacja wskazała, że  przeszliśmy pieszo 21,5 km! To była udana krajoznawcza wycieczka.

Wyszków 9.10.2019 r.
Fotografie Jerzy Sitek i  2 zdjęcia plenerowej galerii L. Herz, opracowanie M. Studniarz.