REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z księgozbioru wypożyczalni szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  2. Godziny otwarcia wypożyczalni podane są na drzwiach wejŚciowych biblioteki.
  3. W bibliotece obowiązuje cisza.
  4. Nie wolno wnosić jedzenia i picia.
  5. Jednorazowo wolno wypożyczyć 2 książki na 2 tygodnie.
  6. Po upływie terminu zwrotu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się do bibliotekarza po prolongatę. Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.
  7. W razie zgubienia książki należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić sposób rekompensaty.
  8. Należy starannie obchodzić się z księgozbiorem i wyposażeniem biblioteki.
  9.  Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki należy oddać do biblioteki
  10. Czytelnicy opuszczający szkołę (nauczyciele, uczniowie i pozostali pracownicy) zobowiązani są do potwierdzenia na karcie obiegowej zwrotu materiałów wypożyczonych z biblioteki.

1. Czytelnia jest miejscem samokształcenia uczniów i nauczycieli.
  2. W czytelni obowiązuje cisza.
  3. Okrycia wierzchnie należy zostawić w szatni.
  4. Do czytelni nie wolno wnosić artykułów spożywczych.
  5. Korzystający z czytelni zapisują swoje dane w zeszycie odwiedzin czytelni.
  6. Czytelnik może korzystać z księgozbioru czytelni i czasopism na miejscu.
  7. Nauczyciel bibliotekarz służy czytelnikowi pomocą i doradztwem.

1. Z Centrum Multimedialnego biblioteki mogą korzystać uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, wyłącznie w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Warunkiem jest posiadanie legitymacji szkolnej.
  2.  Przy każdym z komputerów może przebywać  tylko jedna osoba.
  3. Wszystkich użytkowników obowiązuje cisza.
  4.  Czas rozpoczęcia i zakończenia pracy należy odnotowywać w zeszytach wyłożonych na poszczególnych stanowiskach.
  5.  W przypadku dużej iloŚci użytkowników, czas korzystania z komputerów regulują pracownicy biblioteki.
  6. Pierwszeństwo mają uczniowie poszukujący informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach.
  7.  Stanowiska komputerowe w czytelni zostały zainstalowane do poszukiwańźródłowych za pomocą sieci Internet.
  8. Przed przystąpieniem do pracy, uczeń zobowiązany jest sprawdzić sprawnoŚć sprzętu na którym zamierza pracować. O zauważonych usterkach należy bezzwłocznie poinformować opiekuna czytelni.
  9. Użytkownicy komputerów zobowiązani są do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, to znaczy w celach edukacyjnych.
  10. Zabronione jest wykonywanie czynnoŚci naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych. Nie wolno przeglądać i przechowywać plików o treŚci sprzecznej  z ogólnie przyjętymi normami moralnymi.
  11. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach.
  12. Nie wolno wnosić napojów ani artykułów spożywczych.
  13. W przypadku naruszenia obowiązujących zasad  bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego zakazania korzystania z komputera.
  14. Po zakończeniu pracy należy wylogować się ze swojego konta lub zamknąć system (dotyczy uczniów kończących zajęcia  w pracowni danego dnia), stanowisko komputerowe należy zostawić w idealnym porządku.