Harmonogram działań w ramach OTK

Wydarzenie
Odbiorcy
Osoby odpowiedzialne
Osoby i instytucje zaangażowane – partnerzy, goście
1.
17.10.2011 (poniedziałek)
Spotkanie zawodoznawcze, prezentacja zawodów
Uczniowie klas I
M. Popławska,
M. Getka,
T. Rogalska,
S.Wojciechowska
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna
2.
18.10.2011 (wtorek)
Dzień przedsiębiorczości. Warsztaty pt. „Jak skutecznie szukać pracy” Spotkanie z gościem nt. „Rekrutacja”
Uczniowie klas III: LO. Lso, Lzi
M. Kulesza,
R. Czyż,
E. Błachno
Powiatowy Urząd Pracy, przedstawiciel banku, przedsiębiorca, kierownik działu personalnego Ardagh Glass S.A. Tatiana Szostak
 3.

19.10.2011 (środa)
Warsztaty językowe pod hasłem: „Znajomość języków obcych kluczem do sukcesu na rynku pracy”
Uczniowie klas II: TG, TOŚ, TOT, TB
L. Adamska,
M. Bombola,
J. Sobczak,
J. Maliszewska

4.
20.10.2011 (czwartek)
Próbny egzamin zawodowy „Znaczenie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w rozwoju kariery zawodowej w kraju i za granicą”
Uczniowie klas maturalnych: TG, TOŚ, TB, TH oraz klasy kończące szkołę zawodową
A.    Gałązka,
M.Mikołajczyk, B. Sokołowska

5.
21.10.2011 (piątek)
Konferencja podsumowująca OTK z udziałem gości . W ramach konferencji dyskusja panelowa nt „Poradnictwo kariery i projekty UE szansą na lepszy start zawodowy każdego ucznia”
Przedstawiciele klas maturalnych
B.Pawelska – Kozon,
K. Sawicka,
A. Kasjaniuk - Pawlak
starosta wyszkowski B. Pągowski, naczelnik wydziału oświaty
PUP, PPP, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy gimnazjów z powiatu

Ważnym elementem naszej akcji były wycieczki zawodoznawcze do: Ardagh Glass S.A, biura turystycznego LUNA, do Starostwa Powiatowego, Wydział Architektury i Budownictwa , Bank PKO, na których uczniowie pogłębiali swą wiedzę zawodową, oraz praktyki zawodowe realizowane w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery w zakładach pracy i przedsiebiorstwach.

W ramach akcji młodzież miała możliwość oglądania na świetlicy szkolnej filmów o zawodach oraz oglądania ekspozycji książek, czasopism i ulotek związanych z tematyką zawodową.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli informatyki przygotowywali prezentacje multimedialne dotyczące swojego kierunku kształcenia.

Redakcja gazetki „Nowinki Jedynki” przygotowała specjalny numer gazetki a uczniowie prezentacje multimedialne nt. kierunków kształcenia.

Doradcy zawodowi udzielali porad uczniom i ich rodzicom