Z ERASMUSEM+ PO ROZWÓJ ZAWODOWY

Projekt pn. Z Erasmusem+ po rozwój zawodowy” w ramach Akcji I Mobilność Edukacyjna, której celem jest wspieranie indywidualnej mobilności w obszarze edukacji, szkoleń i młodzieży ruszył wielka parą.

Dokumenty aplikacyjne złożone, test kwalifikacyjny z języka angielskiego napisany! Komisja Rekrutacyjna wyłoniła w oparciu o Regulamin rekrutacji 2 grupy uczniów, którzy wyjadą na staż odpowiednio w listopadzie 2019 i marcu 2020r. Szczęściarzom gratulujemy!

Już wkrótce będą podpisywane umowy z uczestnikami stażu (I grupa) oraz rozpoczną się przygotowania do stażu.

Uczniowie skorzystają ze Wsparcia Językowego Online na platformie OLS, które zapewnia pomoc językową i przyczynia się do promowania nauki języków obcych. Jego celem jest lepsza jakość mobilności edukacyjnej, a także zmierzenie wpływu programu Erasmus+ na umiejętności językowe. Odbędą też przygotowanie kulturowe i pedagogiczne oraz przeszkolenie z zakresu bhp.

Z ERASMUSEM+ PO ROZWÓJ ZAWODOWY

Taki tytuł nosi kolejny projekt przyjęty do realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie w ramach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w Akcji 1.

Projekt jest skierowany do uczniów Technikum Nr 1 kształcących się w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik budownictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. W projekcie przewidziane są 4 wyjazdy na zagraniczne staże dla 55 uczniów w okresie XI 2019 - IV 2021r.

Staże będą realizowane w 3 krajach UE, tj. we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii w przedsiębiorstwach odpowiednich dla zawodu, jaki reprezentują uczniowie. To pierwszy taki projekt, w którym młodzież realizuje mobilności w 3 różnych krajach. Tym bardziej się cieszymy dając naszym uczniom tak szerokie spektrum możliwości rozwoju zawodowego. Jest to niewątpliwie wielka szansa dla uczniów. Partnerami w projekcie są organizacje: Europa Training z siedzibą w Plymouth w Wielkiej Brytanii, Azzurra ze Spoleto we Włoszech  oraz Espamob z siedzibą w Barcelonie.

Całość projektu będzie finansowana ze środków Programu Erasmus+

Liczymy na duże zainteresowanie uczniów do których projekt jest skierowany. I grupa uczniów z klas III, reprezentująca zawód technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa wyjedzie do Wielkiej Brytanii już na początku listopada 2019r.
Również w tym roku szkolnym, na przełomie marca i kwietnia, II grupa uczniów z klas III kształcących się w zawodach: grafika i poligrafia cyfrowa, obsługa turystyczna oraz budownictwo wyjedzie na zagraniczny staż do Włoch.
Rekrutacja na obie mobilności zakończy się w dniu 25.09.19r i wówczas poznamy uczestników tych wyjazdów.
Dokumenty aplikacyjne proszę składać w sekretariacie szkoły do dnia 20.09.19r.

Kandydatom życzymy powodzenia w rekrutacji!

DOKUMENTY DO POBRANIA
FORMULARZ APLIKACYJNY