Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość

„Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość”  dla  255 uczniów i uczennic szkół zawodowych powiatu wyszkowskiego współfinansowane ze środków Unii Europejskiej Referat do spraw Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie informuje, że w dniu 16 maja 2019 r.  została podpisana umowa nr RPMA.10.03.01-14-b367/18-00   o dofinansowanie projektu Powiatu Wyszkowskiego pn. „Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość”

Szczegółowe zasady, zakres i warunki uczestnictwa w projekcie określa Regulamin projektu. Projekt został opracowany przez Referat do spraw  i Dyrekcją Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie oraz Zespołu Szkół w Długosiodle.

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin

Referat do spraw Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie informuje, że w dniu 18 października 2019 r. została zakończona rekrutacja do projektu pn. „Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

Rekrutację do udziału w projekcie przeprowadziły Szkolne Komisje Rekrutacyjne, które zostały powołane przez dyrektorów jednostek edukacyjnych.

Do udziału w Projekcie zgłosiło się 276 uczniów (99/K i 177/M) oraz 63 nauczycieli (55K/8M) z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Wyszkowie, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie i Zespołu Szkół w Długosiodle.
Zgodnie z założeniami wniosku o dofinansowanie oraz Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 255 uczniów (94/K i 161/M) oraz 51 nauczycieli (43K/8M) zaś 21 uczniów (5/K i 16/M) oraz 12 nauczycieli (12K) zostało wpisanych na listę rezerwową uczestników.

Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie wezmą udział w nw. zadaniach:

• Zadanie 1. Zewnętrzny Doradca – Konsultant doradztwa edukacyjno - zawodowego dla 14 nauczycieli i nauczycielek
  • Zadanie 2. Staże zawodowe dla 235 uczniów i uczennic
  • Zadanie 3. Praktyki zawodowe dla 20 uczniów i uczennic
  • Zadanie 4. Kształtowanie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy dla 255 uczniów i uczennic
  • Zadanie 5. Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu (studia podyplomowe, kursy, szkolenia, warsztaty) dla 37 nauczycieli i nauczycielek
  • Zadanie 7. Zdobywanie dodatkowych uprawnień – Kurs prawa jazdy kat. B dla 50 uczniów i uczennic

Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie p.n. „Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość”
Lista nauczycieli zakwalifikowanych do udziału w projekcie p.n. „Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość”