Misja Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

Misją Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie jest NOWY WYMIAR SZKOŁY – to jest przygotowanie aktywnego, mobilnego i skutecznie działającego ucznia oraz absolwenta przez ustawicznie doskonalącą się  i podnoszącą kompetencje zawodowe kadrę zarządzającą i kadrę nauczycielską, na profesjonalizm której składają się doświadczenie i fachowa wiedza, przestrzeganie wysokich standardów, jakość i dokładność realizacji przedsięwzięć a także wysoki, interdyscyplinarny poziom kształcenia doceniany przez uczelnie wyższe, pracodawców i ekspertów z wielu dziedzin.