Projekt: „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”

Część 2 Zadanie 3 – Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z kompetencji kluczowych dla uczniów/uczennic
Zajęcia z zakresu informatyki w Zespole Szkół nr 1. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie.

Zajęcia były realizowane w sali komputerowej 103 w terminie 03.03 – 07.04.2018 r.

Uczestnikami zajęć z zakresu informatyki byli uczniowie z klas II Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawno-administracyjnym i społeczno-przyrodniczym a także uczniowie z klasy Technikum Nr 1 – technik budownictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zajęcia z informatyki miały za zadanie poszerzyć ich wiedzę oraz umiejętności z zakresu obsługi podstawowych programów biurowo-rozliczeniowych a także zwiększyć świadomość korzystania z zasobów Internetu.
Zajęcia obejmowały teorię oraz praktykę w postaci ćwiczeń.

Uczniowie:

• Poznali główne moduły wchodzące w skład komputera
  • Poznali podstawowe modele barw
  • dobierali rozdzielczości obrazu do jego przeznaczenia, zmieniali rozdzielczości obrazu za pomocą programów komputerowych
  • wykonywali ćwiczenia z  tworzenia i formatowania tekstu w edytorze tekstowym
  • wypełniali arkusze programu kalkulacyjnego serią danych i sporządzali wykresy tych serii
  • wykorzystywali formuły programu Excel do tworzenia sumy, iloczynu średniej do danych w arkuszu
  • zapoznali się z zasadami użytkowania kont pocztowych na wybranych portalach internetowych, zasadami tworzenia bezpiecznych haseł

Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że dzięki udziałowi w zajęciach poszerzyli swoje umiejętności w pracy z programami biurowymi a także poznali nowe zastosowanie tych programów w praktyce.