Mazowiecka #KOMÓRKOMANIA u Skłodowskiej

Pod takim hasłem 6 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego. Akcja poprzedzona była  nawiązaniem współpracy z Fundacją DKMS oraz przekazaniem uczniom ZS1 informacji w postaci filmików, prezentacji multimedialnych a także pogadanek nauczycieli, czym zajmuje się Fundacja i kto może zostać potencjalnym Dawcą szpiku kostnego. Wszystko po to, by umożliwić młodzieży świadomą rejestrację a jednocześnie obalić mity na temat leczenia nowotworów krwi i pozwolić podarować szansę komuś na nowe życie.

W Naszej szkole zarejestrowało się 60 potencjalnych Dawców – w tym uczniowie i nauczyciele. Rejestracja polegała na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. Pracując na różnych stanowiskach w akcję zaangażowani bardzo aktywnie byli wolontariusze Emilia Bereda i Dominika Jakubczak z kl. 3 LOP, Rafał Wszkiewicz i Magda Piórkowska z kl. 3 TGa, Dominika Szymańska i Aleksandra Wojno z kl. 3 TOT, Dominika Kołodziejska i Magda Nisio z kl. 2 LOP, Katarzyna Wyrzykowska, Anna Tolak i Natalia Zielińska z kl. 4 TH.

Koordynatorami całej akcji byli nauczyciele Anna Kordyszewska, Jacek Niewiadomski oraz Sylwia Wojciechowska.

Wszystkim potencjalnym Dawcom dziękujemy i gratulujemy niezwykłej wrażliwości na problemy drugiego człowieka.

Więcej zdjęć z akcji w galerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11