Aktualności › Uczennica klasy III TH – wolontariuszką w Szlachetnej Paczce.
Szlachetna Paczka jest jednym z społecznych projektów w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Tutaj konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
Uczennica klasy III TH Ewelina Podgórna już od kilku lat jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Na początku musiała przebyć czterostopniową rekrutację, następnie odbyć szkolenie. Wszystko po to, aby pomagać ludziom, których dotknęła bieda czy tragedia.
W tym roku Ewelina zaangażowała się w pomoc pani Wiolettcie z Wyszkowa. Kobieta samotnie wychowuje dwoje dzieci, Wiktorię (15 lat) i Kryspina (4 lata ). Kiedyś pani Wioletta była właścicielką sklepu, ale problemy osobiste doprowadziły ją do utraty domu i firmy. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłków i alimentów. Pani Wioletta jest bardzo przedsiębiorcza i zaradna. Mimo tego, że dysponuje niewielkimi środkami finansowymi, samodzielnie wyremontowała mieszkanie. Wszystko po to, by żyło im się lepiej.
Ewelina, jako wolontariuszka musiała zapoznać się z potrzebami rodziny.  Niezbędnymi do codziennej egzystencji rzeczami były: łóżko, kołdra, poduszka, odzież i obuwie na zimę. Kryspin marzył o motocyklu zabawce, a Wioletta o sportowych ( firmowych) butach, których nigdy nie miała. W pomoc dla rodziny pani Wioletty włączyli się również wszyscy uczniowie z klasy III TH wraz z wychowawcą. Wspólnie zorganizowali zbiórkę pieniędzy oraz podzielili się rzeczami materialnymi. Dzięki temu udało się spełnić niektóre marzenia rodziny.