Aktualności › Tradycje i obrzędy polskie - Boże Narodzenie

W dniu 12 grudnia w szkole podstawowej nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Chorzelach miała miejsce niezwykła uroczystość ,,Tradycje i obrzędy polskie – Boże Narodzenie” w której wzięli udział dyrektor szkoły pan Marian Popławski, przewodnicząca szkolnego koła Klubu Przodujących Szkół pani Sylwia Wojciechowska oraz uczennica klasy 2 TCPG Nela Gołębiewska. Ceremonia świąteczna połączona była z rocznicą 10 – lecia wstąpienia szkoły do Klubu Przodujących Szkół. Pani dyrektor przypomniała wydarzenia z ostatnich lat związanych z przynależnością do elitarnego klubu.
       Ważnym punktem spotkania było wręczenie stypendiów uczniom ze szkół klubowych, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz dużym zaangażowaniem na rzecz społeczności szkolnej. Stypendia i książki ufundowane przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Pomocy Szkole zostały wręczone już 28 raz.

Po oficjalnej części w świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły, którzy w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.