Aktualności › „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”

Harmonogram obchodów

„ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”

w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie

1.      06.02. – 06.03.2017r.

Przeprowadzenie następujących szkolnych konkursów przedmiotowych:

ü  „Rymowanka matematyczna”

ü  „Rebus matematyczny”

ü  „Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA”

ü  „Ciekawostka Informatyczna”- ulotka

ü  „Krzyżówka Fizyczna”

ü  „Światło i cień” – plakat

ü  „Ciekawe zjawisko fizyczne” – prezentacja multimedialna

(odpowiedzialni: nauczyciele matematyki, informatyki i fizyki )

2.      03.03.2017r. – przeprowadzenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA” -odpowiedzialni nauczyciele matematyki .

3.      08.03.2017r. – przeprowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA -  odpowiedzialny Jacek Pyt.

4.      09.03.2017r.- przeprowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALCHEMIK -  odpowiedzialna Agnieszka Sasin.

5.      10.03.2017r. (piątek)

5.1.   Dekoracja szkoły, gazetki okolicznościowe, wystawy prac konkursowych, plakaty

z ciekawostkami matematycznymi, informatycznymi, największymi naukowcami

i sentencjami sławnych myślicieli- odpowiedzialni: nauczyciele matematyki, informatyki, fizyki, chemii

i biologii ).

5.2.   Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów przedmiotowych -  odpowiedzialni nauczyciele matematyki, informatyki i fizyki.

6.      13.03.2017r. (poniedziałek)

6.1.   Program „Bezpieczeństwo w Internecie” – świetlica szkolna, godz.10.45 (kl. I TCPG, I Pmb, ITH) oraz         godz. 11.45 (kl.ITB, ILOP, ILOS) – odpowiedzialne:

Anna Kozon i Monika Studniarz.

6.2.   Projekcja filmu „Jak nas śledzi i działa Google” – świetlica szkolna - odpowiedzialne: Anna Kozon,

Monika Studniarz.

Możliwość projekcji filmu innym klasom w terminie wcześniej ustalonym z Anną Kozon.

6.3.   Pokaz multimedialny „Rola informatyki w naszym życiu” (telewizor na parterze) - odpowiedzialne:

Anna Kozon, Monika Studniarz.

6.4.   Ćwiczenia laboratoryjne „Wykrywanie składników pokarmowych” dla uczniów kl.ITGa–  sala 207, godz.8.50, odpowiedzialna Agnieszka Sasin.

6.5.   Zajęcia z mikroskopowania i budowa anatomiczna człowieka – sala 207, godz.13.40 (kl.ITCPG),

godz.14.35 (kl.ILOP), godz.15.20 (kl.ITGa), odpowiedzialna Małgorzata Augustyniak.

W trakcie przerw międzylekcyjnych stanowiska w pracowni 207 będą dostępne dla wszystkich chętnych uczniów.

7.      14.03.2017r.(wtorek)

7.1.   Ćwiczenia laboratoryjne „Środki czystości” – sala 207, godz.8.50 – odpowiedzialna Agnieszka Sasin.

7.2.   Program z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki i Światowego Dnia Liczby Pi – świetlica szkolna, godz.10.45 (kl.ITCPG, ITH, IITH, IIITGa ), odpowiedzialne: Iwona Kordyszewska-Stryjek,

Danuta Książek, Anna Kozon.

7.3.   Pokaz multimedialny „Matematyka na wesoło” (telewizor na parterze) – odpowiedzialni nauczyciele matematyki.

7.4.   Pokaz zabawek fizycznych – sala 108, godz.11.40 (kl.I LOP), godz.12.35 (kl.ITGb) – odpowiedzialny

Jacek Pyt.

8.      15.03.2017r.(środa)

8.1.   Pokaz zabawek fizycznych dla  wszystkich chętnych uczniów – świetlica szkolna, godz.13.20, odpowiedzialny Jacek Pyt.

8.2.   Ćwiczenia laboratoryjne „Zobacz, wykryj, zanotuj” :

ü  Jakie mydło jest dobre dla mojej skóry? – doświadczenie

ü  Badamy wodę – analiza

ü  Co jemy? – wykrywanie glukozy i tłuszczów w żywności

- sala 207, godz.12.35 (kl. I TGb), godz.13.40 (kl. IV TGb), godz.14.35 (kl. II LOS), godz.15.30 (kl. III TGa), godz.16.25 (kl. I TH), odpowiedzialna Małgorzata Augustyniak.

9.      16.03.2017r.(czwartek)

9.1.   Otwarta lekcja matematyki na temat „Zastosowanie trygonometrii w zadaniach praktycznych” przeprowadzona przez Annę Sawiak – sala 203, godz. 8.50, (kl.IILOP).

9.2.   Pokaz zabawek fizycznych – sala 108, godz.8.50 (kl.I TH), godz.10.45 (kl.I TB), odpowiedzialny Jacek Pyt.

9.3.   Pokaz multimedialny „Matematyka na wesoło” (telewizor na parterze) – odpowiedzialni nauczyciele matematyki

10.  17.03.2017r. (piątek)

10.1. Ćwiczenia laboratoryjne  i konkurs na temat „Wykrywanie składników

pokarmowych” – sala 207, godz. 9.45 (kl. III TG), odpowiedzialna Agnieszka Sasin.

10.2.Pokaz multimedialny „Rola informatyki w naszym życiu” (telewizor na parterze) – odpowiedzialne:             Anna Kozon, Monika Studniarz.

11.  20.03.2017r. (poniedziałek)

11.1.Program podsumowujący obchody „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”

świetlica szkolna, godz. 9.45 (kl. II TGa, II LOP, II TCPG), odpowiedzialne:   Maria Czestkowska,

Anna Sawiak.

11.2. Rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych.

11.3. Zamknięcie obchody „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”.

Koordynatorem „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH” w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie jest  Maria Czestkowska – przewodnicząca Zespołu nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.