Aktualności › Skłodowska to dobry wybór na 2016-2017

„Skłodowska to dobry wybór” – pod takim hasłem Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie przedstawił swoją bogatą ofertę edukacyjną gimnazjalistom, którzy 31 marca przybyli na dzień otwarty do największej szkoły ponadgimnazjalnej w Wyszkowie. Każdy typ szkoły i kierunek kształcenia przygotował swoje stanowisko: Technikum Budowlane, Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, Technikum Procesów Drukowania, Technikum Hotelarskie ,Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Liceum Ogólnokształcące: klasa lingwistyczno-europejska, prawno-administracyjna, społeczno-przyrodnicza.  Tutaj każdy gimnazjalista mógł dowiedzieć się zarówno od nauczycieli jak i uczniów ze Skłodowskiej, o walorach kształcenia w danym typie szkoły.  Szeroko zakrojona akcja informacyjna obejmowała również pokaz prezentacji multimedialnych o szkole, foldery kierunków kształcenia, oprowadzanie po szkole ze wskazaniem na jej bazę dydaktyczną i sportowo-rekreacyjną, pokazy umiejętności budowlanych, graficznych, wizażu, fryzjerskich, serwisu synchronicznego i carvingu. Gimnazjaliści uczestniczyli również w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych w pracowniach specjalistycznych z zakresu: przygotowania potraw, obsługi konsumenta i savoir vivre przy stole,  projektowania w budownictwie, drukowania wielkoformatowego oraz tworzenia animacji komputerowych.  Nie zabrakło również stanowisk oraz pokazów które miały na celu wskazanie  możliwości rozwijania zainteresowań sportowych, tanecznych, polonistycznych, lingwistycznych  czy z zakresu nauk ścisłych. Swoją działalność zaprezentowało również – działające od tego roku – młodzieżowe  miniprzedsiębiorstwo „Creative Travel Wyszków”, zrzeszające uczniów, którzy chcą poznać strategie prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej.  Gimnazjaliści mieli również  możliwość rozmowy z  doradcą  zawodowym nt. kreowania swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Dzień otwarty w „Skłodowskiej” cieszył się bardzo dużym  zainteresowaniem. Szkołę odwiedziła młodzież i ich opiekunowie z gimnazjów powiatu wyszkowskiego, łochowskiego i pułtuskiego.