Aktualności › Skłodowska w Plymouth

Uczniowie mają praktyki zawodowe w zakładach gastronomicznych i hotelarskich. Przygotowują i organizują stanowiska pracy. Dobierają urządzenia i sprzęt do wykonania  określonych potraw i napojów. Sporządzają półprodukty, potraw lub napojów zgodnie z recepturą. Uczniowie pracujący w hotelach zapoznają się z rodzajami jednostek mieszkalnych i ich wyposażeniem w zależności od kategorii. Poznają techniki sprzątania jednostek mieszkalnych z zastosowaniem procedur, sprzęt i środki utrzymania czystości, obsługę urządzeń i sprzętu do utrzymania czystości.

19 listopada ten dzień różnił się od innych, ponieważ miejsca pracy uczniów odwiedził Dyrektor Szkoły Marian Popławski, Wicestarosta Adam Mróz i przedstawiciele Europa Training z Dyrektorem Gosią Kuklińską. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty gości z Polski, gdyż mieli okazję zaprezentować nabyte umiejętności zawodowe i językowe. Usłyszeli również wiele pochlebnych słów od pracodawców na temat swojej pracy.

Po południu polscy opiekunowie spotkali się z młodzieżą, by porozmawiać na temat zadowolenia młodzieży z miejsc zamieszkania u host rodzin i pracy na praktykach zawodowych. Opowiadali o kontaktach z rodzinami w Polsce, własnym samopoczuciu oraz coraz większej integracji z grupą.

Wieczorem w dniu 20 listopada wszyscy uczestnicy Projektu: opiekunowie i 16 uczniów spotkało się z  Dyrektorem  Szkoły  i  Wicestarostą oraz Dyrektor Europa Training w Hotelu Jurys Inn. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych, życzliwych słów, które wsparły ich pobyt, zaangażowanie w odbywaną praktykę i prezentowanie właściwych postaw w Anglii, a także podzielili się swoimi pozytywnymi wrażeniami z dotychczasowego pobytu w Plymouth.

Pan Dyrektor i Pan Starosta podkreślili, że pracodawcy w samych superlatywach wypowiadali się o zaangażowaniu, odpowiedzialności i kulturze osobistej naszych uczniów. Zostały omówione również wszelkie problemy nurtujące uczniów, związane z pobytem poza granicami kraju, kulturą, zwyczajami w rodzinach angielskich, nawykach żywieniowych. Szczególną uwagę zwrócili na bardzo dobre samopoczucie i właściwe relacje w grupie. Osoby monitorujące realizację stażu zapoznały się z dokumentacją stażu, w postaci dzienniczków praktyk prowadzonych przez uczniów, potwierdzając to swoimi podpisami