Aktualności › Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Skłodowskiej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Skłodowskiej

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Język polski towarzyszy  nam w życiu codziennym, abyśmy precyzyjnie mogli wyrażać uczucia, emocje, potrzeby i pragnienia. Bezsprzeczny wzorzec stanowią dzieła literackie, które uczą, wychowuja i bawią. W tym dniu zaprosiliśmy na spotkanie z językiem ojczystym, który wyszedł spod piór dwóch znakomitych polskich literatów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Jana Izydora Sztaudyngera.

Na przerwie społeczność szkolna zapoznała się z prostymi w swej formie, a przekazującymi głębokie treści fraszkami Sztaudyngera, którymi udekorowane zostały korytarze szkolne. Fraszki miały przekonać młodzież, że język polski jest ciekawy, zabawny i inspirujący dla współczesnych artystów. Uczniowie wysłuchali także recytacji najbardziej znanych utworów Gałczyńskiego oraz wsłuchali się w słowa polskiej poezji śpiewanej.

Dbając o język ojczysty i chroniąc go, pielęgnujemy własną tożsamość narodową.

Nauczycielki języka polskiego