Aktualności › PIASKOWA MAGIA

Piaskowa magia

19 lutego 2024 r. ponad 200 uczniów ze Skłodowskiej obejrzało spektakl pt. „Dziady” cz. III Adama Mickiewicza w niebanalnym wydaniu Teatru Animacji Piaskowej.

Na dużym ekranie za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora powstała autorska interpretacja dramatu, który uważany jest za arcydzieło polskiego romantyzmu. Na oczach publiczności, na bieżąco, artyści wyczarowywali magiczne obrazy, wciągając obecnych w przedstawianą historię. Oryginalna aranżacja z pewnością sprzyjała rozwijaniu w widzach wrażliwości, wyobraźni, kreatywnego myślenia a także wspomagała kształcenie zdolności do koncentracji.  Uczniowie utrwalili również najważniejsze  treści z lektury, tak szeroko omawianej na lekcjach języka polskiego.