Aktualności › WCIĄGAJĄCE DOŚWIADCZENIE

Wciągające doświadczenie

Największa immersyjna wystawa, jaka kiedykolwiek odwiedziła Polskę! Uczniowie klas 4 TCPG, 3 TCPG i 2 TA wraz z wychowawcami Iwoną Kordyszewską-Stryjek, Katarzyną Dymczyk i opiekunem Agnieszką Motyką odwiedzili wystawę największa nie tylko pod względem powierzchni, ale również treści artystyczno-merytorycznych. Niezwykłe doświadczenie sztuki immersji, na wystawie VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience w Soho Art Center, w Warszawie.

To wyjątkowe i spektakularne wydarzenie zabrało młodzież w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu. Dzięki najnowszym technologiom mogli zobaczyć największe dzieła Vincenta van Gogha oraz kultowe obrazy siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Claude Monet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec i Paul Signac. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy była strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwoliła odbyć uczniom podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów van Gogha.

Duże wrażenie zrobiła na nich również specjalnie przygotowana przestrzeń gdzie na ogromnych ekranach, podłodze oraz kolumnach przedstawiony był dynamiczny i bogaty w światło, kolor i dźwięk spektakl. Podczas niego zwiedzający zostali otoczeni wspaniałymi wielkoformatowymi obrazami, przepiękną muzyką z epoki oraz głosem narratora. Zanurzyli się w barwnych pejzażach, słonecznych polach kwiatów i wyjątkowych efektach, które wypełniały przestrzeń.

Wystawa miała na celu zainteresować oraz wzbudzić w młodych ludziach chęć poznania fascynującego świata sztuki, która wpływa na naszą kulturę i estetykę.

Wszystkim polecamy odwiedzenie tej niepowtarzalnej wystawy.