Aktualności › ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W SKŁODOWSKIEJ

Światowy Dzień Turystyki w Skłodowskiej

11 października 2023 r. uczniowie klas technicznych obchodzili dzień turystyki.  Hasłem tegorocznej edycji była „Turystyka i zielone inwestycje”. W związku z wybranym tematem, dla uczestników zostały przygotowane foldery „zielony Wyszków” oraz „ łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”.

W tym dniu były przeprowadzone konkursy turystyczne dotyczące znajomości flag państwowych, zabytków UNESCO, atrakcji turystycznych polskich miast oraz wyświetlane filmy turystyczne zachęcające do podróżowania. Uczennice z klasy III TT Wiktoria Stopka i Karolina Zadrożna opowiadały o swoim udziale w stażu zawodowym, w ramach projektu ERASMUS +, dzięki któremu mogły poszerzyć umiejętności zawodowe, doskonalić język angielski oraz poznać kulturę i tradycje kraju goszczącego, w tym przypadku była to hiszpańska Barcelona. Uczennice wyświetliły prezentację multimedialną, która dotyczyła wykonywanej pracy, opowiadały o swoich przeżyciach oraz atrakcjach turystycznych.

Następnie uczeń Filip Adamkiewicz z klasy III TT opowiedział o własnych podróżach do takich państw jak: Węgry, Chorwacja i Norwegia. Zachęcał słuchaczy do podróżowania, zdobywania wiedzy na temat innych kultur i atrakcji turystycznych, a także korzystania z możliwości, jakie stwarza rozwój branży turystycznej.

Młodzież ze Skłodowskiej to uczniowie kreatywni oraz pełni pasji i zaangażowania w różnorodne inicjatywy. O swoich pasjach i etapach zdobywania doświadczenia w branży turystycznej opowiadał Jakub Godleś z klasy III TT, który przekazał wiedzę dotyczącą sposobu  przygotowania do realizacji programów imprez turystycznych, z jakimi spotykał się  podczas pracy pilota. Zaprezentował zdjęcia z dwudniowej wycieczki szkolnej: Wyszków –Troki -Wilno-Wyszków, przybliżając zabytki miasta oraz ciekawostki dotyczące Wilna.

Świadome podróżowanie to nie tylko odwiedzanie atrakcji turystycznych, ale również chęć poznawania tradycji, kultury, języka, sposobu spędzania czasu, a także degustowanie kuchni lokalnej.

Uczennice klasy II TT częstowały  przyrządzonymi przez siebie przysmakami, a były to: bruschetty – czyli słynne włoskie przekąski i pyszne ciasta i babeczki. W sali geograficznej uczniowie z pozostałych kierunków mogli zapoznać się z propozycją atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć na Mazowszu i obejrzeć wystawę przedstawiającą wybrane miasta europejskie.

Szkolne obchody dnia turystyki to doskonała okazja do wymiany doświadczeń turystycznych i inspiracji podróżniczych. Posiadanie pasji może mieć wpływ na świadomy wybór ścieżki zawodowej w przyszłości.

Organizatorzy Szkolnego Dnia Turystyki dziękują wszystkim uczestnikom oraz Pani Edycie Wittich - Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta za przekazanie materiałów oraz upominków promujących gminę Wyszków.

Organizatorzy: klasa II Technikum Organizacji Turystyki oraz nauczyciele:

Joanna Borkowska-Sergiejuk

Lewandowska Małgorzata