Aktualności › MIĘDZYNARODOWY MIESIĄĆC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w różnych przedsięwzięciach organizowanych
w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznych obchodów :

„ BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE,

W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”.

Będą to między innymi:

1.   Konkurs plastyczny: „Ilustracja do ulubionej książki”- do 25.10.2023r. Udział mogą wziąć wszyscy uczniowie. Praca ma być   inspirowana ulubioną książką, może być wykonana dowolną techniką np. malarstwo, kolaż, kredka, pastele, ołówek, wyklejanka – format A4). Praca powinna zawierać tytuł książki oraz nazwisko, imię i  klasę ucznia.  Prace należy  złożyć do biblioteki.

2.     Akcja „Książka na życzenie” (można zgłaszać propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej).

3.    Wypożycz książkę ze słodkim dodatkiem. (2 października 2023r.)

4.   Konkurs na wykonanie zakładki do książki z hasłem „ Biblioteka szkolna: Moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” (technika dowolna) -25.10.2023 r.
(technika dowolna) – 25.10.2021r.

5.  Konkurs na wiersz lub rebusy, komiksy, krzyżówki zainspirowane książkami przeczytanymi z biblioteki szkolnej.

6.   Poznajemy działalność innych bibliotek w naszym mieście – wyjście z klasami do Biblioteki Pedagogicznej  i Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej.

7.     Wyjście młodzieży do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej i uczestnictwo w grze „Tolkienowskie podchody”.

8.     Loteria „Czytasz – wygrywasz” - Dokończ zdanie z cytatem. Zabawa umysłowa.

9.   Prezentacja multimedialna na lekcje wychowawcze: „12 powodów, dla których warto czytać książki”.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki na długie, jesienne wieczory. Mamy dla Was nowe książki zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

O szczegóły pytajcie w bibliotece oraz u nauczycielek języka polskiego.   Obchody rozpoczynamy w poniedziałek, 2 października.