Aktualności › MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SKŁODOWSKIEJ

26 września nasza szkoła po raz kolejny zamieniła się w kolorowe wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.

Dla wszystkich uczniów jest to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

Podczas zajęć lekcyjnych starano się przekazać uczniom jak najwięcej ciekawostek dotyczących języków obcych oraz tradycji naszych sąsiadów.

Uczniowie mogli posłuchać jak brzmią powitania w różnych językach, dowiedzieć się więcej o alfabecie, symbolach i kulturze innych krajów europejskich. Na korytarzu szkolnym pojawiła się wystawa prac o akcencie europejskim. Uczniowie aktywnie przygotowali się do wydarzenia  wykonując plakaty, słodkości, projektując własne gry językowe. Na  lekcjach języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.

Wszyscy uczniowie zostali docenieni za wkład pracy i zaangażowanie w wykonywane zadania. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania zachęcą uczniów do szukania różnorodnych sposobów nauki języków obcych i tym samym poprawią ich znajomość.