Aktualności › ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curi w Wyszkowie 4 września 2023

„ Nauka to podroż , która trwa przez całe życie”

Pod takim hasłem, 4 września 2023 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curii w Wyszkowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

„ Tak niedawno życzyliśmy Państwu i Wam Koledzy i Koleżanki radosnych, udanych, słonecznych i beztroskich wakacji”, tymi słowami oraz fragmentem powieści „Nad Niemnem”, powitali zgromadzanych na apelu gości  Wiktor Marcinkiewicz, Oliwia Fedorczuk oraz Hanna Kłos, która wraz z Oliwią ubogaciła uroczystość swoim śpiewem.

Po oficjalnym rozpoczęciu,  wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, powitano przybyłych gości dyrekcję szkoły, pracowników, rodziców oraz uczniów. Wśród zaproszonych gości byli: Sekretarz - Jerzy Ausfeld,  Zdzisław Golan – Dziekan i Proboszcz parafii Sw Idziego w Wyszkowie oraz Danuta Rogalska – przewodnicząca Rady Rodziców.

Dyrektor, otwierając nowy rok szkolny, zaznaczył, że jest to szczególny czas, który daje nową przestrzeń do działania. Życzył wszystkim, aby z powodzeniem mogli zrealizować w Skłodowskiej swoje plany i rozwijać swoje pasje. Jednocześnie  podkreślił, że ten rok jest szczególny jeśli chodzi o rekrutację, ponieważ liczba oddziałów klas pierwszych jest zwiększona a tym samym wszystkich uczniów w naszej szkole jest około 1160.     Nowością w Skłodowskiej  jest utworzenie boiska do piłki plażowej, które jest jedynym takim miejscem  we wszystkich szkołach powiatu wyszkowskiego. Wyraził nadzieję, że wszystkich czeka wspaniały czas a wzajemna życzliwość i współpraca  pozwoli osiągnąć wyznaczone  cele.

Następnie głos zabrał pan sekretarz, który nawiązał w swoim przemówieniu do cytatu :„ Nauka to podroż , która trwa przez całe życie” i również życzył wszystkim udanego nowego roku szkolnego.

W dalszej kolejności przemówiła Pani Danuta  Rogalska przewodnicząca Rady Rodziców, która zapewniła uczniów rozpoczynających naukę w murach naszej szkoły, że czekają na nich nauczyciele i koledzy ze starszych klas zawsze gotowi do pomocy. W imieniu rodziców życzyła radości i wielu sukcesów uczniom oraz podziękował nauczycielom za trud wkładany w pracę z młodzieżą.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Tą część poprowadziła Pani wicedyrektor Izabela Balińska. W uroczystym geście przed sztandarem ZS1, wyróżnieni przedstawiciele klas pierwszych,  wypowiedzieli słowo „Ślubuję!”.  Na koniec ceremonii uczniom wręczono legitymacje szkolne.

Kolejnym punktem apelu było błogosławieństwo na nowy rok szkolny 2023/2024 udzielone przez ks. dziekana Zdzisława Golana.

Na koniec głos zabrała wicedyrektor Elżbieta Mańko, która krótko podsumowała i  podziękowała wszystkim uczestniczącym w rozpoczęciu nowego roku szkolnego, zapraszając uczniów wraz z wychowawcami aby udali się do sal, na pierwsze powakacyjne spotkanie.

To właśnie dziś rozpoczynamy nowy rozdział historii naszej szkoły – nowa podróż, która trwa przez całe życie -  ta podróż to nauka”. POWODZENIA!!!

Uroczystość przygotowały Panie:

Marianna Popławska, Sylwia Wojciechowska oraz Katarzyna Dymczyk.