Aktualności › KONKURS WIEDZY LITERACKIEJ DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

KONKURS WIEDZY LITERACKIEJ  DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

23 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się Konkurs Wiedzy Literackiej dla uczniów klas maturalnych. Udział w nim wzięli przedstawiciele każdego oddziału, który już za chwilę kończy edukację w naszej szkole.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy z zakresu języka polskiego, a przede wszystkim kształtowanie szacunku dla polskiego i europejskiego dziedzictwa literacko -  kulturowego. Maturzyści mogli zmierzyć się z zagadnieniami obejmującymi treści podstawy programowej przewidzianej na ten etap kształcenia. Była to też doskonała możliwość powtórki materiału do egzaminu.

Uczniów do konkursu przygotowały panie polonistki ze Skłodowskiej, a nad prawidłowym przebiegiem czuwały Anna Kordyszewska i Katarzyna Zglinicka.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – Aleksandra Rytelewsa, klasa 4 LSp b