Aktualności › Projektowanie terenów zielonych

17 września w Zespole Szkół Nr 1 odbył się „Kurs projektowania terenów zielonych”, zorganizowany w ramach projektu Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego.

Celem kursu było zdobycie wiedzy na temat projektowania ogrodów, kompozycji przestrzeni ogrodowej, zapoznanie się ze wszystkimi aspektami pracy projektanta terenów zielonych.
Kurs obejmował zajęcia teoretyczne, w ramach których uczestnicy poznali zarys historii ogrodów, ich rodzaje, podstawy projektowania i doboru roślin oraz  uczestniczyli w praktycznych zajęciach plastycznych . Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tematyki zajęć i z ogromnym  zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia z zakresu projektowania zieleni.