Aktualności › Obchody TYGODNIA JĘZYKA POLSKIEGO w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie

W środę 24.02.2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wyszkowie rozpoczęły się obchody Tygodnia Języka Polskiego. Nauczyciele poloniści podjęli szereg różnorodnych działań, które miały na celu promowanie pięknej polszczyzny. W ramach Tygodnia Języka Polskiego zespół redakcyjny przygotował okolicznościowe wydanie gazetki szkolnej „Nowinki Jedynki”, ogłoszono również konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Mój język świadczy o mnie- wypowiadamy wojnę wulgaryzmom”. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się również konkurs poetycki na najpiękniejszy wiersz.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawę poświęconą życiu oraz twórczości Henryka Sienkiewicza, natomiast korytarze szkolne zostały przyozdobione informacjami i ciekawostkami na temat języka polskiego. W świetlicy szkolnej odbył się happening ortograficzny, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali także anagramy i  łamigłówki słowne.  Dopełnieniem zabawy językiem polskim były prezentacje multimedialne oraz piosenki poświęcone mowie ojczystej. We współpracy z biblioteką szkolną odbyły się akcje promujące czytelnictwo, np. „Cukierek za książkę”.

W kolejnych dniach miały miejsce konkursy, które pozwoliły młodzieży pogłębić wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zmagania uczniów klas maturalnych oraz quiz „Sienkiewicz jakiego nie znamy”. W świetlicy szkolnej drużyny z poszczególnych klas stoczyły zacięte potyczki frazeologiczne.    Dużym uznaniem społeczności szkolnej cieszyło się głośne czytanie najwybitniejszych dzieł polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

Podsumowaniem obchodów Tygodnia Języka Polskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie był montaż słowno- muzyczny „Stop wulgaryzmom- zielone światło dla kultury języka”. Ostatniego dnia rozstrzygnięto również wszystkie konkursy, a laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Tydzień Języka Polskiego u Skłodowskiej spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli i niewątpliwie wpisze się w tradycję naszej szkoły.