Aktualności › Wystawa ilustracji książkowych dla dzieci i młodzieży w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie

Wystawa ilustracji książkowych dla dzieci i młodzieży  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie

31 marca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży, uczniowie klasy III LPP z wychowawcą, wzięli udział w otwarciu przywiezionej ze Słowacji, wyjątkowej wystawy w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.Na wystawiezaprezentowane były  najpiękniejsze ilustracje książkowe dla dzieci i młodzieży, które zostały nagrodzone podczas 28 Biennale Ilustracji Bratysława 2021. To prestiżowy, międzynarodowy konkurs cieszący się 55 letnią tradycją, o czym opowiedział goszczący na spotkaniu dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie, pan Milan Novotny. W ostatniej jego edycji zaprezentowano aż 2700 ilustracji z 500 książek. Wyboru najlepszego dzieła dokonywało podwójne jury: dorośli i dzieci. Dorosłe jury przyznało Grand Prix Elenie Odriozola z Hiszpanii za ilustrację do książki „Dziwne uczucia”, zaś dzieci postawiły na barwność ilustracji i najwyższą nagrodę przyznały francuskiej ilustratorce Fabienne Delacroix. Młodzież z zainteresowaniem oglądała zwycięskie i inne zaprezentowane prace.
Było to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, dające uczniom bezpośredni kontakt ze sztuką i promujące czytelnictwo.