Sprawozdanie

W ramach projektu Powiatu Wyszkowskiego pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów  i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.3 „Doskonalenie zawodowe”, Poddziałanie 10.3.1 „Doskonalenie zawodowe uczniów”, na terenie województwa mazowieckiego 26 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie uczestniczyło w warsztatach  „Grafika Komputerowa – projektowanie graficzne, tworzenie animacji” przeprowadzonych w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Młodzież odbyła warsztaty w dwóch grupach w pracowniach grafiki komputerowej. Prowadzącymi zajęcia byli wykładowcy tej szkoły z wieloletnim doświadczeniem jako graficy: Grzegorz Grodner i Kamil Mirkowicz.

Na zajęciach uczniowie i uczennice najpierw poznali zastosowanie profesjonalnego programu do grafiki Adobe Photoshop a następnie ćwiczyli praktyczne wykorzystanie tego narzędzia. Pod okiem prowadzących młodzież nauczyła się tworzenia fotomontażu z wykorzystaniem pracy z obrazem na warstwach, importowania grafik do dokumentu, przesuwania warstw w obrębie kompozycji, transformacji i skalowania warstw projektu, dopasowania kontrastu, jasności i kolorystyki warstwy. Podczas pracy nad kolejnymi projektami uczniowie wykorzystywali inne narzędzia programu takie jak: szparowanie obiektów, maska przycinająca, stosowanie trybów mieszania do łączenia warstw. Na koniec zajęć prowadzący pokazali uczestnikom zastosowanie narzędzi Photoshopa do automatyzacji pracy. Przedstawili ideę procesu nagrywania czynności oraz wykorzystanie tego nagrywania do tworzenia projektów graficznych.

Wszyscy uczestnicy zajęć bardzo aktywnie brali w nich udział i z dużym zaangażowaniem tworzyli swoje projekty również według swojego pomysłu. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z atmosfery panującej na zajęciach jak i również profesjonalizmu prowadzących.