WARSZTATY W PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W CIECHANOWIE

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU NA WARSZTATY
DO PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ
W CIECHANOWIE

W ramach projektu Powiatu Wyszkowskiego pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, działania 10.3 „Doskonalenie zawodowe”, Poddziałanie 10.1 „Doskonalenie zawodowe uczniów”, na terenie województwa mazowieckiego 20 uczniów uczestniczyło w warsztatach „Elektrotechnika i telekomunikacja – Techniki multimedialne” przeprowadzonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie w Zamiejscowym Wydziale Elektorniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.

Młodzież odbyła warsztaty w dwóch grupach w pracowniach informatycznych oraz auli wykładowczej. Prowadzącymi zajęcia byli wykładowcy z tej szkoły z wieloletnim doświadczeniem.
Na zajęciach uczniowie i uczennice najpierw wysłuchali wykładu o tym jak powstaje dźwięk, czym są fale dźwiękowe oraz z pomocą wykładowcy tworzyli melodie, wykorzystując wiersze obliczeń w programie Excel. Na kolejnych zajęciach uczniowie uczyli się edycji wideo i obsługi programu ANDEMUX oraz Audacity. Zostały im przedstawione narzędzia, dzięki którym mogli ucinać fragmenty wideo, zmieniać ścieżki dźwiękowe i dokonywać kompresji oraz zapisu pliku. Młodzież opuściła salę bogatsza o nową wiedzę i umiejętności, dzięki którym otworzyły się przed nimi nowe możliwości.

Wszyscy uczestnicy zajęć aktywnie brali w nich udział i z dużym zaangażowaniem uczyli się nowych umiejętności. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z atmosfery panującej na zajęciach jak  również profesjonalizmu prowadzących.